מאת: יצחק
י' תמוז  ה'תשפ"ב  01:14 

הצבעה בבחירות


שלום רב.
אני מניח שאתם לא מצביעים בבחירות, על סמך ההנחה הזאת רציתי לשאול אתכם - למה?
הרי אי אפשר להפסיד מזה, אם אנחנו לא נצביע ישב שם איזה ליברמן.
אם אנחנו נצביע, אולי ישב שם חרדי שאולי ידאג לאינטרסים של החברה שהוא מייצג.
וגם אם לא, כמעט בטוח שהוא יהיה פחות גרוע מליברמן.
שוב, אף אחד לא תולה תקווה שמהכנסת תצא הגאולה, אבל לפחות אולי אפשר למנוע קצת נזקים, אז למה לא? מה יש להפסיד מזה?
י"ב תמוז  ה'תשפ"ב  21:23 

לגבי השתתפות בבחירות...


ראשית שמחתי לראות שלמרות שאינך מכיר אותי הנחת שאיני משתתף בבחירות.

שנית, הנדון אם אפשר להרוויח או להפסיד מהשתתפות בבחירות או מישיבה בכנסת המינים רלבנטי רק אחרי שיתברר כי מבחינה הלכתית מותר בכלל להיות שותף לכנסת המינים ונכון להיום המקור היחידי להשתתף בבחירות מקורו בתעמולה של משרדי פרסום שנשכרים ע"י המפלגות עצמן ומדברת בשפה של עולם הפרסום ובמושגים כמו: כדאי לך, תרוויח מזה, או הפחדות כמו אם גפני ופרוש לא יישבו שם אז ליברמן וחבריו יישבו שם...
תעמולה זו מנצלת את העובדה שרוב רובו של הציבור החרדי לא מכיר כלל את ההיסטוריה של הציונות, המדינה, אגו"י ויחס גדולי ישראל אליה לאורך השנים מחד גיסא ואת הסוגיות ההלכתיות הנוגעות לאיסורים החמורים שיש בעצם הנוכחות שם (סוגיות שנתבררו בהרחבה ע"י האוסרים עם מקורות לרוב) ובאופן גס ובוטה מאחזת עינים כאילו תעמולה זולה ושקרית זו הבאה לתמוך או אפילו לחייב את ההשתתפות בבחירות נשענת על דעת תורה של גדולי הדורות האחרונים ומחייבת את כלל ישראל ללא יוצא מן הכלל.

לאור האמור לעיל כל הדיבורים על מניעת נזקים או רווח כזה או אחר ודאגה לאינטרסים של החברה החרדית מיותר לגמרי שכן מדובר באיסור הכולל בתוכו איסורים רבים נוספים שחלקם הוא בגדר ייהרג ואל יעבור ואף משרד פרסום של המפלגות ה"חרדיות" למיניהן לא הציג עד היום מקור הלכתי שיש בו לסתור את דעת האוסרים ולשוללה.

מה גם ששני קברניטי עולם התורה בארה"ק (שהיו גם שני ענקי הדור המקובלים ביותר בכל עולם התורה גם בחו"ל) בעת הקמת מלכות המינות הלא המה מרנן ורבנן מרן החזו"א זצ"ל ומרן הגרי"ז מבריסק זצ"ל לא השתתפו בבחירות הם ותלמידיהם למרות הסברות של "מניעת נזקים" ודאגה לאינטרסים וכו' וכו' 

ולגבי ההפחדה המצחיקה שאם לא יישב שם גפני או פרוש יישב ליברמן. מדינת ישראל בכל השנים שהמפלגות ה"חרדיות" ישבו בממשלה חינכה (ועושה זאת גם כיום וגם כשסגן שר החינוך היה הליסטים מאיר פרוש) מיליוני ילדי ישראל להיות ליברמן או נתניהו או לפיד.

כתבתי בתכלית הקיצור כי יש הרבה מה לדבר בנושא זה אך לא במסגרת של פורום. אם תרצה ללמוד את הנושא בעיון כראוי אשמח להפנות אותך למקורות העוסקים בו. 
מאת: יצחק
י"ב תמוז  ה'תשפ"ב  23:18 

תגובה


"לאור האמור לעיל כל הדיבורים על מניעת נזקים או רווח כזה או אחר ודאגה לאינטרסים של החברה החרדית מיותר לגמרי שכן מדובר באיסור הכולל בתוכו איסורים רבים נוספים שחלקם הוא בגדר ייהרג ואל יעבור ואף משרד פרסום של המפלגות ה"חרדיות" למיניהן לא הציג עד היום מקור הלכתי שיש בו לסתור את דעת האוסרים ולשוללה."

אשמח לקבל מקור לזה כמו שטענת.
אבל לא מסתבר לי שגדולי עולם שטוענים שצריכים להצביע יעברו על איסור כזה או אחר.
אולי זה מחלוקת בהלכה, כמו בהרבה תחומים, אבל שוב, אני אשמח לקבל את המקור לדברייך כדי לבדוק ואז נדבר עוד ברשותך.

"ולגבי ההפחדה המצחיקה שאם לא יישב שם גפני או פרוש יישב ליברמן. מדינת ישראל בכל השנים שהמפלגות ה"חרדיות" ישבו בממשלה חינכה (ועושה זאת גם כיום וגם כשסגן שר החינוך היה הליסטים מאיר פרוש) מיליוני ילדי ישראל להיות ליברמן או נתניהו או לפיד."

אין ספק, שינוי כזה מהותי לא יקרה ברגע, במיוחד בחברה החילונית.
ומצד שני, (אני מניח, לא חקרתי, אבל מסתבר כך, אחרת מה הם עושים שם) שהח"כים החרדים תרמו לחברה החרדית לא מעט בכל מיני תחומים.
לסיכום, אשמח לקבל ממך מקורות לנושא, תודה.
י"ז תמוז  ה'תשפ"ב  23:03 

מקורות לגבי בחירות והימצאות בכנסת המינים


המקורות הבסיסיים לאיסורים הכרוכים בבחירות ובהימצאות בכנסת המינים: ויואל משה למרן הגה"ק מסאטמאר-מאמר שלש שבועות (בעיקר מסי' פה' והלאה), שו"ת באין חזון ושו"ת גרגרים בראש אמיר להגאון רבי שמואל דוד הכהן הכהן מונק זצ"ל, בעיות הזמן למרן רבי ראובן גרוזובסקי זצוק"ל, עמ' נב'-עא'.כדאי גם לקרוא את הספר 'מקטוביץ' עד ה' באייר' להר' צבי וינמן ז"ל,(כל מקור מהמקורות הנ"ל שאין לך גישה אליו אוכל לשלוח לך במייל. תוכל לשלוח לי את המייל שלך דרך 'כתבו לנו' אם אינך רוצה לפרסמו באתר)

מה שהנך טוען שלא מסתבר לך שגדולי עולם שטוענים שצריכים להצביע יעברו על איסור כזה או אחר ושלכן נראה לך כי מדובר במחלוקת בהלכה-ניתן להבין את סברתך אלא שעליך למצוא מקור בהלכה שאותו הביאו אותם גדולי עולם (ואם אין מקור כזה אולי דבריהם של אותם גדולי עולם היו מכוונים לאלה שלא בדיוק מעניינת אותם מה ההלכה אומרת בנידון זה) . כמו כן אשמח שתפנה אותי למקור כלשהו מגדולי ישראל שהמטרה שלשמה התירו כניסת נציגים חרדים לכנסת המינים היתה כדי שאותם ח"כים "יתרמו בכל מיני תחומים לחברה החרדית"
מאת: שלום
י"ז תמוז  ה'תשפ"ב  23:54 

ספר חדש


יש ספר חדש שיצא לאחרונה בשם "דמעות של מלאכים" ספר שמגלה כל פירצות הדור!
מומלץ להביא זה לאנשים שלא יודעים מה מעשיהם של הממסד החרדי הרקוב והמפלגות החרדיות!זה יעזור להם להבין הרבה למה איסור חמור להצביע למפלגות החרדיות!
מאת: העניך
ט"ז אלול  ה'תשפ"ב  15:20 

דמעות של מלאכים


איפה ניתן להשיגו?
מאת: דניאל
י"ז תמוז  ה'תשפ"ב  23:37 

תגובה ליצחק


לגבי מקורות לענין הבחירות יש הרבה חומר באתר ילקוט השבעתי אתכם וכן באתר השקפה ברורה וכן באתר נטרונא.
לגבי מה שכתבת שהחכי"ם החרדים "תרמו לחברה החרדית לא מעט בכל מיני תחומים",קודם תכתוב במה?ועכ"פ כל מי שבאמת יודע מה מעשיהם ודיעותיהם של החכי"ם ה"חרדים" יודע טוב שאין להצביע להם ח"ו,היתכן להצביע למי שאומר באכזריות ש"מי שלא לומד שיקחו אותו ויעשו איתו מה שרוצים",האם אפשר להצביע למישהו כזה???
האם מי שאומר ש"צריך לשנות את החברה החרדית" האם אפשר לסמוך עליו???
מציע לך להקשיב לקו ההגנה,0799222222
יש פה הרבה חומר נגד מעשיהם של החכי"ם ובכלל החברה החרדית(בשלוחה 4 יש שלוחה מיוחדת לענין המפלגות החרדיות).(וזה קו אגודאי!שרואה עצמו כממשיך של דרכו של ת"ח שהתירו את הבחירות פעם!).
בהצלחה!
מאת: העניך
ט' אלול  ה'תשפ"ב  14:05 

תלמידי החזו"א ובריסק בבחירות


תלמידיהם של מרנן החזו"א והבריסקער רב זי"ע לא השתתפו בבחירות? הלא כל מפלגת דגה"ת נבנתה על ידיהם.
ט' אלול  ה'תשפ"ב  23:07 

העובדה שמרן החזו"א ומרן הגרי"ז מבריסק...


לא השתתפו בבחירות היא עובדה פשוטה וידועה וכן תלמידיהם (ראה ספר דברי הספד והערכה על הגאון רבי גדליה נדל זצוק"ל תלמידו המובהק ביותר של מרן החזו"א) שיצא לאור ע"י תלמידיו המובהקים של הגר"ג נדל (אני קבלתי את הספר מתלמידו הגר"ב וינטרויב זצ"ל) שם כתוב כי לא השתתף בבחירות למוסדות המדינה וכן הורה לכל שומעי דבריו. כך שלא ברור לי מדוע אתה בכלל מציג  את זה כשאלה/תמיהה.

גם הסיפא של דבריך לא מובן, היכן ראית כי תלמידי הגרי"ז מבריסק או תלמידי מרן החזו"א בנו את דגה"ת? נכון שגם לרב מבריסק וגם למרן החזו"א ותלמידיהם היה שיג ושיח עם עסקני אגו"י ואח"כ עם עסקני דגה"ת אבל זה היה כדי לרסן את העסקנים וכדי לגרום שיקלקלו כמה שפחות בסוגיות כבדות משקל שלעסקנים לא היה מובן פעמים רבות מדוע מדובר בסוגיות חמורות (כמו למשל שירות לאומי לבנות שהעסקנים ואפילו כמה ראשי ישיבות חשבו שלא כדאי להתנגד לזה אך עמידתם התקיפה של מרן הגרי"ז מבריסק ומרן החזו"א שהשפיעה גם על גדולי תורה נוספים בארץ ובחו"ל הביאה לבסוף לביטול הגזירה הנוראית הזאת).
מאת: העניך
י' אלול  ה'תשפ"ב  23:29 

אז מי באמת בנה את דגל התורה?


וכגון הרב שך אצל מי למד הוא תורה? ולמה החזון אישניקים היום כן משתתפים בבחירות?
י"א אלול  ה'תשפ"ב  23:17 

את 'דגל התורה' הקים מרן הגרא"מ שך זצ"ל..


והקמתה אינה קשורה לא למרן החזו"א ולא למרן הגרי"ז מבריסק אלא לכך שמרן הגרא"מ שך זצ"ל ראה שאין השפעה של בני התורה על אגו"י (מאותה סיבה גם ייסד את העיתון 'יתד נאמן' לאחר שראה שבבטאון אגו"י 'המודיע' אין ייצוג לבני התורה ולדעת התורה) אבל בפועל הן 'דגל התורה' והן 'יתד נאמן' הפכו למשתיקי דעת תורה לא פחות מחבריהם באגו"י. ב'יתד נאמן' מתפרסמות היום דעות כוזבות לרוב שמרן הגרא"מ שך היה סוגר את העיתון הזה מיד אם היה עימנו היום ומתנער לחלוטין מ'דגל התורה'.

אגב, אני ממליץ לך לקרוא את הספדו של מרן הגרא"מ שך על האדמו"ר מסאטמאר בכולל חזו"א בו הוא אומר עליו כי הוא היה היחיד שאמר את דעת התורה בתקיפות (ואגב, את ההספד הזה ניסו אלה שהיו מקורבים לדעות הכוזבות של אגו"י לצנזר ומי שדאג להוציאו לאור בשלמות היה תלמיד מרן החזו"א רבי דוד פרנקל זצ"ל בעידודו של מרן הגרא"מ שך זצ"ל שהוקיר לו טובה על כך. ראה ספר 'זכור לדוד' עמ' רא'-רג')

לגבי שאלתך השניה-איך המגדירים עצמם חזון אישניקים משתתפים בבחירות, אכן הדבר תמוה וההסבר היחיד שיש לי לזה הוא שבנושא זה כיון שאין תורה שבכתב ממרן החזו"א הם לומדים על דעתו מלבלרי המפלגות אבל עדיין התימה עליהם כי סוף כל סוף ידוע שמרן החזו"א עצמו לא השתתף בבחירות ומעולם לא פרסם הוראה כלשהי להשתתף בבחירות ואם כן כל סיבה שתהיה להם להשתתף בבחירות תהיה למעשה קושיא על מרן החזו"א שלא השתתף בבחירות למרות סיבה זו (וכבר התבטא מרן הגרא"מ שך שמי שמקיים מצוה שמרן החזו"א לא קיים צריך בדיקה אחריו) ואדרבה, אם יש חזון-אישניק שיכול להסביר כיצד הוא משתתף בבחירות כשהוא יודע שמרן החזו"א וגדולי תלמידיו לא השתתפו בהן נשמח לשמוע.

בברכה, יואל.
מאת: העניך
י"ב אלול  ה'תשפ"ב  17:46 

שאלתי היתה...


אצל מי למד הגראמ"מ שך זצ"ל תורה. וכי החזו"אניקים אינם תלמידיו?
י"ד אלול  ה'תשפ"ב  02:26 

לנידון דידן אין שום נפק"מ...


אצל מי למד מרן הגרא"מ שך זצ"ל תורה (הוא למד אצל שורה ארוכה של גדולי תורה) ואם החזון-אישניקים הם תלמידיו או לא (חלק מהם שבצעירותם למדו אצל מרן החזו"א למדו אח"כ אצלו וחלק למדו אצל גדולי תורה אחרים)
מאת: העניך
י"ב אלול  ה'תשפ"ב  18:19 

לא מצאתי את הספר זכור לדוד


אשמח לקבל צילום מהנ"ל
תודה 
מאת: משה כהן
ט"ו אלול  ה'תשפ"ב  23:43 

תשובה


שלום וברכה!!
אני גדלתי בזיכרון עיר שיש בה מתלמידי החזון איש וממשיכי דרכו (הרבה ממשפחת גריינימן), מרן הגרח"ש גריינימן היה מורה בכל בחירות להצביע ג', וכן מורה כל בחירות הגראי"ש גריינימן שליט"א, החזו"א לא הצביע וכן תלמידיו הרבנים (גריינימן לכל הפחות לא מצביעים), אבל ביניהם ותלמידהם חד משמעית מצביעים בהוראותם הברורה, כל בחירות.
נדמה לי שכבודו מכיר את זכרון מאחיו. תברר
אין לי שום אינטרס אבל זו המציאות.
לשנוא ולגנוב את המדינה כולנו עושים
אבל השתדלות ולהציל מה שאפשר גם עושים
ומרן החזו"א אמר שהרבה גופי תורה תלויים בכך
וכן מרן הגר"מ גריינימן אמר שלהצביע זה יותר מארבעים פעם שילוח הקן.
זה דעת גריינימן ותלמידי החזון איש
אנחנו לא סאטמר.

ט"ז אלול  ה'תשפ"ב  22:46 

לא הבנתי את דבריך...


אתה טוען שהרבנים לבית גריינימן שליט"א אינם משתתפים בבחירות אך אומרים לאחרים כן להשתתף?! היכן אפשר למצוא הוראה ברורה של מי מהרבנים הנכבדים לבית גריינימן המחייבת להשתתף בבחירות ועל אילו מקורות הלכתיים היא נשענת? ואם אכן מדובר בהוראה מחייבת מדוע הם לא מקיימים אותה בעצמם? ומדוע לא קיים אותה מרן החזו"א אם (לטענתך) אמר שהרבה גופי תורה תלויים בכך?

עכ"פ כיון שכבר הזכרת את הגאון רבי ח"ש גריינימן אצטט מדבריו המאלפים ותחליט אתה באיזה שיטה הם תומכים יותר, בשיטת האוסרים להשתתף בבחירות או בשיטת המקלים להשתתף בהן:

בזמננו אשר הטרדות מרובות והעיון מועט, וכל מהלכי אדם וביתו נקבעים על פי רוב על ידי השפעת הרחוב והשכנים וכיו"ב, מאד יש לדקדק על התחומים המבדילים בינינו לבין התועים, כי בהעדרם בקל ידהרו המונים קימעא קימעא לתהום הפרוע. ומהתחומים היסודיים תופס מקום חשוב ההשקפה על המדינה והממשלה, אשר התועים למיניהם רואים בזה איזו אתחלתא דגאולה וכאילו יש כאן דבר של ממש, ואילו השקפתנו היא (כפי מה ששמעתי פעם ממרן זללה"ה) [הכונה למרן החזו"א זצוק"ל] שבסוף גלותנו התגברה הפורענות והננו בגלות הזה המר, לב מי לא יתפלץ למשמע אוזן, כי כופרים בכל יושבים על כסא מלכות מדומה בפלטין של מלך ארצנו הקדושה, ועוברים על כל תרי"ג מצוות ומחללים שם שמים בכל יום בגלוי ובפרהסיא לעיני השמש, ומעבירים יהודים תמימים על דתם בכל מיני טצדקי ופיתויים ואונסים, ובאזני הגולה הדוויה בחוץ לארץ מפיחים רוחות כוזבות על כמיהת הדורות כי אכן התחילה הגאולה, הלא תסמרנה שערות ראשנו למשמע כל אלה, ואבן מקיר תזעק הבדלו מתוך העדה הרעה הזאת, האומרים לכבוש המלכה עמי בבית. ובאמת הישיבה אתם היה צריך להיות נמנע בהחלט מצד האמונה הפשוטה, כמו שלא יתכן לאיש מאמין להכנס בבתי עבודת כוכבים לשבת עם הכומרים המטיפים כפירה, וכל שכן עם ישראלים אשר כידוע חטאם פוגם כבוד של מעלה הרבה יותר, אבל לדאבוננו נמצאים גם בין חוגנו אנשים המסוגלים לכך. עצם ההכרזה קבל אחינו כי אנו מסתייגים מכל הענין ומתעלמים ממנו, לא זו ממשלה יהודית ולא זו דרכנו, יש בה משום קדוש שם שמים ומשום הצבת תחום באופן גדול אצל אנשי שלומנו, להבדיל בין קדש לחול, לדעת כי מלכנו אבינו שבשמים, ואליו נקוה ונייחל וממנו תשועתנו, וכל אלו שוא ושקר וכחלום יעוף. ובר מין דין, כאשר ידוע אם נרתמים לעגלתם הנה בהכרח שכל הקו שלנו סוטה מעט ממסלולו, לקרב מה שרחקנו ולרחק מה שקרבנו, ובלי כל ספק יהווה הדבר גורם לרעה בתמונת הדור העתיד, אשר יגדל בימי עלומיו בלי מחיצה מבדלת, ובהרמוניא שלימה של האומרים משה אמת ותורתו אמת לאומרים אין תורה מן השמים ועוד ועוד, וגם רוממות הגאולה בגרונם.

ולפי האמור אין כל הרווחים והתועליות שבעולם יכולים להכריע את הדבר, כי כל אלו סטיות כלליות של כל הכלל כולו בארץ ובגולה, וגם יש כאן במדת מה אביזרייהו דכפירה, וגם הישיבה עם כופרים היא למאמינים בלתי אפשרית ממש במציאות ולא יתכן דבר שיחייבו, וכל הרווחים להגדיל תורה ולהאדירה אינם שוים בנזק הזה, ואין הקב"ה רוצה ברווחים אלו כלל וכלל. ואם אמנם הכריעו החכמים שיחיו בעד ההליכה לבחירות, הכונה ברורה למען הודיע כי רבים הברכים אשר לא כרעו לבעל, ולמען תת פתחון פה ללוחמי מלחמת הקדש בכל אתר ואתר, וגם למען היות לחץ מועט על הכופרים בגזרותיהם, אבל להשתתף בממשלתם המושתתת נגד תורתנו הקדושה ואשר עיקר ממשלתם חלק מן הכפירה, אין דבר בעולם שיתיר, ולא עוד אלא שבשבתנו אתם אנו עוזרים לרופפים שבתוכנו להפיח רוח כזבים כי אכן יש ממש בממשלה זו ובמעשיה, דבר אשר הוא טשטוש התחום הגדול הזה אשר גובל בינינו, ולא עוד אלא שבהכרח עלינו להימנע מלדבר בגנותם, אשר זה מיסודות חינוכנו לפרסם החטאים ולגנותם, וכל שכן שיש בזה אביזרייהו דעבודה זרה, של כחי ועוצם ידי, ועוד, וכל ההבטחות והרווחים אינם שווים כלפי ההפסד היסודי של כל קדושת אנשי שלומנו לכל רוח היהדות הנאמנה.

כתבתי מעט הניתן ליכתב, ויותר ממה שכתוב כאן חרות על לוח לבנו, והרגשת הלב גם היא הלכה בדברים אלו". (מכתבי התעוררות ממרן הגרח"ש גריינימן זצוק"ל, חלק א' עמ' קטז' מכתב יב.)

ט"ז אלול  ה'תשפ"ב  22:51 

מכתב הגרח"ש גריינימן לאחד ששקל להיות ח"כ


מכתב ממרן הגר"ש גריינימן לעוסק בצרכי ציבור (לאחר ששמע כי הלה מסתפק באשר להגשת מועמדותו לתפקיד 'חבר כנסת' בכנסת המינים):

אהבתי למע"כ שליט"א תמריצני להיות נדרש ללא שאלוני, כאשר שמעתי כאילו יש ספק אם יציג את מועמדותו לבית המינים, וחפצתי להציג את רחשי לבבי בנידון.

מלבד שהתועלת המקווה מזה היא קרובה לאפס, הנה עצם ההמצאות במקום שעיקרו ככל הגויים בית ישראל ללא תורה וללא אמונה, היא משרה רוח טומאה על כל הנמצאים שם, גם ההתעסקות התמידית עם הפורקים למיניהם, כאשר גם הסתכלות באדם רשע אסורה, בהכרח פוגמת את הנפש, ובעוד כיום בית מע"כ שליט"א עם הצאצאים הוא ברום המעלה כאיש חסד ועוסק בצרכי ציבור באמונה, ובהכרת הטוב מצד כל סוגי החרדים למיניהם, הנה ההמצאות במקום הזה ובין הזדים הללו, בהכרח תעמיד את ביתו מחוץ לתחום לחלק מן החרדים באמת, גם הצפיעים והצפיעות בבתי ספרם ירגישו שלא בנוח בין החברים כאשר יהיו מוחתמים בחותם מלכות הזדון, על ידי ההשתייכות לשם.

ויותר ממה שכתבתי לפניכם מורגש לכל איש אשר רוח בו, וחושבני שגם דעתכם כן, ובאתי רק לסייע בידכם נגד הלחצים השונים בנידון. 

ט"ז אלול  ה'תשפ"ב  22:54 

ועוד ציטוט מדברי הגרח"ש גריינימן זצוק"ל


ובעוד ששום אדם כשר לא יהין לחשוב ח"ו להיות באיזה שהוא קשר עם המיסיונרים אפילו על מנת להציל, כי אין לך בושה וחרפה גדולה מזו שיהא שם הללו נקרא עליו, הנה בממשלת הזדון רבו המאמינים המתדפקים על דלתותיהם לזכות בכסא או חצי כסא משלהם, וכאילו יחשב הדבר לכבוד, אוי לנו שכך עלתה בימינו, ואם כי לשם מחאה והפגנה כי עדיין רבבות מאמינים קיימים, הסכימו רבותינו להשתתף בבחירות, הרי אין זה אלא לקרא בשם ד' כנגד המשחיתים, אבל לא להשתתף אתם לקחת חבל בשלטונם, אלא להשתדל להציל מידיהם מה שניתן להציל בכל דרך שהיא.

והנה מן הראוי היה שעולם התורה לא יתיחס כלל למעשיהם לשלום או לאו, או לכל עניני האומות, כי מה לנו ולהם, ומאז יסודם הפכו הישמעאלים לשונאינו, בעוד טרם קימת הציונים היו היהודים בארצות הישמעאלים בכבוד ובשלוה, וכל הזדים על מפלגותיהם שוים בעקירת הדת, ואין שום יתרון לאחת מהם על פני חברתה, ואמנם עד לפני כעשרים שנה לא היו בני התורה מתעסקים בעניני הממשלה, ולא היו מתענינים במעשיהם, ורק הבעלי בתים היו בהם שתדלנים כדרך שמשתדלים בממשלות הגויים במדינות העולם, וגם אנשי הממשל ידעו כי בני התורה אינם עוסקים בפוליטיקה ועיסוקם שמירת המצוות וקיום התורה, והיו מכבדים אותם על כך.

ולא כן בזמן האחרון שכל מגרעות המפלגות והפוליטיות חדרו לבית המדרש פנימה, ומפריעים ללימוד התורה באופן גדול, וגם בהתאם לכך הפכה התיחסות הממשלה לעולם התורה כהתיחסות למפלגה מן המפלגות על כל המגרעות. (מכתבי התעוררות, חלק א' עמ' קח'-קי' מכתב ח.)

מאת: חומר למחשבה
י"ז אלול  ה'תשפ"ב  14:35 

על אחת כמה וכמה ומכל שכן שיש שבועה..


חבר כנסת חייב להישבע שבועת אמונים למדינת ישראל מעל בימת הכנסת טרם מינויו לתפקיד ממלכתי. 

ובלי שבועה לא ניתן כלל להתחיל לכהן בכנסת המינים והאפיקורסים. יתר על כן, נבחרי ציבור חייבים להישבע אמונים למלכות הזולה כדי למלא תפקיד ציבורי גם ברשויות מקומיות. 

עצם השבועה הוא בייהרג ואל יעבור. הכניסה לבית מינות היא בייהרג ואל יעבור.
יתר על כן, חבר כנסת מכשיל את הציבור באיסורים נוראים, כי שלוחו של אדם כמותו. ואם בחרו באותו חבר כנסת מס' מסוים של אנשים, הרי זה כאילו כל אחד ואחד מהבוחרים נשבע באופן אישי שבועת אמונים לחבורת ליסטים המורדים במלכות שמים באמצעות בא כוחו, ה' ירחם ויציל.

ככה שזה הרבה, הרבה יותר חמור ונורא מאשר הימצאות סתם בחברה של רשעים.
מאת: יצחק אייזיק ל.
י"ב אלול  ה'תשפ"ב  18:26 

רשימה קטנה מתלמידי ומקורבי החזו"א


רשימה קטנה של תלמידי ומקורבי מרן החזו"א שלא נטלו חלק בבחירות האסורות.
רשמתי מהזיכרון וכנראה השמטתי כמה וכמה תלמידים ומקורבים.
הגאונים הצדיקים רבי גדליה נדל, רבי יוסף דינקלס, רבי משה יהושע לנדא, רבי יוסף ליס, רבי שמואל דוד מונק, רבי אלעזר צדוק טורצ'ין, רבי מנדל דייטש, רבי שמואל הלוי וואזנר, רבי שריה דבילצקי, רבי יעקב מייזליש זצוק"ל, ולהבחל"ח הגאונים הצדיקים רבי דוד מיכאל שמידל ורבי מנדל אטיק שליט"א.

מאת: פלוני
י"ט אלול  ה'תשפ"ב  00:19 

החזו"א


שמעתי שרבי גדליה נדל שדיבר עם החזו"א לענין הבחירות אמר לו החזו"א שזה "גועל נפש ממש".
מאת: דניאל
כ' אלול  ה'תשפ"ב  13:47 

סיפורים


איני מבין איך אפשר בכלל להסתמך על סיפורים ועל פי זה(ורק עפ"ז)לפסוק הלכה בתורת ככל אשר יורוך ואסור להרהר על כך כי אסור לפגום ב"חוב הקדוש".
בשעה שהחזו"א כתב בעצמו באחד ממכתביו איני זוכר מקומו כרגע,שההלכה אינה נקבעת על פי סיפורים אלא ע"פ עיון עמוק בש"ס ופוסקים במסירות נפש להבין האמת!