מאת: יצחק
כ"ז אב  ה'תשע"ז  23:41 

הרב קוק


שלום לכבוד הרב,
שלחו לי סרטון וידאו של רב גדול שמשבח את הרב קוק וקורא לו בכינויי שבח נוראיים!
איך מסבירים את זה?
כ"ז אב  ה'תשע"ז  04:37 

כינויי שבח או כינויי גנאי אינם ראיה...


לכשעצמם לכלום. מה שמשנה בראש ובראשונה הן העובדות במציאות. וכשתבדוק את העובדות שמחמתן כינוהו בכינויי שבח לעומת העובדות שבגינן כינוהו בכינויי גנאי תבין לבד בעז"ה מי הוא זה שצריך לתת הסברים, ואם לאו, יש כאן בחלק המסמכים ארבעה חיבורים שיעזרו לך: א. כהניה חמסו תורתי ב.מראה כהן ג. חזון לבם ידברו וד.שארית יוסף (שבסופו התיחסות לסרטון שכנראה שאליו אתה מתכוון).

בברכה, יואל.
מאת: יצחק
כ"ח אב  ה'תשע"ז  12:50 

נכון אבל עדיין...


לא נראה לי כלל שהרב עובדיה חשב עליו כאל רשע כמו שאתה מציג... הטיעונים שלך הם כעין טוען רבני מדופלם, שמתעלם מהאמירה: "אסור לדבר עליו (על הראי"ה קוק)"!!! אמירה שמכה גלים!! אז איך קם אחד כמוך שמעז להמרות את פי הרב עובדיה זצ"ל... אולי זה אתה שלא מקשיב לגדולי ישראל...?
(בתקווה שתפרסם את תגובתי...)
ט"ז אלול  ה'תשע"ז  10:26 

אני לא אשם שסרטון עם משפט אחד של הגר"ע..


יוסף מכה אצלך גלים יותר מתשובה הלכתית מפורטת של רבו של מורו המובהק של הגר"ע יוסף, הגר"ע עטיה זצוק"ל. שפסק הלכה למעשה שכל דבריו של הר' קוק הם דברי מינות.
אתה מבין?? פסק להלכה!!! (לא דיבר עם הנכד שלו בסתמא כשהוא מצולם בוידאו בלי שהנכד בכלל מספר לו שהולך לפרסם את דבריו ברבים!!!).
אם סרטון וידאו עם משפט שלא נשען על מקור כלשהו בהלכה (כי מי שכל דבריו דברי מינות מותר גם מותר לדבר בגנותו כמבואר ב'חפץ חיים' מפורשות, ואם מסית אחרים לדעות המינות שלו אסור מדאורייתא ללמד עליו זכות) אלא שהגר"ע יוסף לא עסק מעולם במשנתו המחשבתית של הר' קוק (תשאל את תלמידיו  ואת בניו. (אני שאלתי!!!).
וחוץ מזה בשום מקום לא כתוב שכל גדולי ישראל בדורנו וכל שכן בדורות הקודמים צריכים לבטל את דעתם מפני דעתו של הגר"ע יוסף או כל חכם יחיד אחר בדורם. ואדרבה הראה לי אדם אחד שהוא מתלמידי שיטתו של הר' קוק וממשיכי דרכו שקיים בעצמו או הורה לתלמידיו לקיים "לא תסור" מוחלט באשר לפסקיו של הגר"ע יוסף ז"ל.
עצם העובדה שדבריו של הגר"ע יוסף "מכים גלים" אצל הדת"לים רק כשהם נוגעים לשבחו של הר' קוק  ואפילו שלא נאמרו כפסק הלכה אלא כשיחה בעלמא עם נכדו  הם מבטלים אצלם גם תשובות הלכתיות מפורשות שנכתבו נגד הר' קוק הינה דוגמה נוספת להרס שגרם הר' קוק לתלמידיו.
ומכל מקום אני לא אומר לאף אחד איך הוא צריך להתייחס לר' קוק אלא מביא את דבריהם של גדולי ישראל שאינם מוכרים לרוב הציבור ביחס אליו וכן את דעתי האישית המסתמכת על דבריהם ולכן לגיטימית לגמרי. והבוחר יבחר. אבל לטעון כי הנסמך על גדולי ישראל שהתבטאו נגד הר' קוק זה "המראת גדולי ישראל" הינה טענה חסרת בסיס וחסרת יסוד כלשהו.
מאת: מוחה
י"ח אלול  ה'תשע"ז  22:52 

.


אהלן . 
אני מזועזע מהאפיקורסות שמתחוללת באתר הזה מהכל כל מי שכותב את הדברים האלה על מרן הרב קוק זצל הרי הוא אפיקורס גמור לדעת כל הגדולים ובינהם החפץ חיים אשר מחה על כבודו בקונגרס והחזון איש אשר היה מלא חרדת קודש כלפיו וכו'( מרן הרב עובדיה יוסף זצל, מרן הרב  אלישיב זצל, הרב שלמה זלמן אוירבך זצל ועוד הרשימה ארוכה כל אלו המאורות היו עם כבוד גדול וחרדת קודש עצומה ) מביאים לי הוכחות מאיזו התווכחות עם רב בישיבת הסדר אני רוצה לראות אתכם מעיזים לדבר עם הרבנים הגדולים (הרב המור, מרכז הרב) חצופים עזי פנים ככה לדבר על מרן הרב זצ"ל .אני מסכים איתכם על חלק מהדברים כמו על חינוך הממלכתי שיש  איתו המון בעיות ועל הקלות ראש במצוות ועוד כמה דברים , לא הרבה אבל יש. אבל לומר לשון הרע על ציבור שלם שחלק ממנו ממש לא כך והוי כהוצאת שם רע זה בושה אתם רוצים להוכיח הוכחות תבואו אל הרבנים הגדולים הכי קל לדבר ממקום שאין הם נמצאים בו (אינטרנט). אין פתחתי שיחה זו במילה הרגילה מפני של אין להשיב שלום לאפיקורס. 
ו' תשרי  ה'תשע"ח  10:33 

קודם כל זה שאתה מזועזע זה מצויין...


ויש לך תקוה. לגבי טענות על אפיקורסות תבדוק כאן באתר במסמכים בקונטרס "מראה כהן" וכן בקונטרס "חזון לבם ידברו" מה באמת היה בכנסיה הגדולה של אגו"י עם מרן החפץ חיים ומה באמת היתה דעת מרן החזו"א על הר' קוק ואז גם תראה כמה בדאים היו תלמידי הר' קוק וכיצד לא בושו לשקר ולשכתב את ההיסטוריה כדי להאדיר את דמות הראי"ה קוק ללא כל בסיס.
מאת: חסוי
ו' תשרי  ה'תשע"ח  16:01 

אני דווקא הזדעזעתי מאירועי היום...


כשפתחתי היום חדשות קראתי שנהרגו שלוש מתנחלים מירי פלסטיני. לא מזעזע אותך שמשנתו המחשבתית של הר' קוק ותלמידיו הביאה אתכם לשבת במקומות האלה, תוך הפקרת חייכם ובני משפחותיכם ? 

הבט סביב: כמה יתומים, אלמנות ומשפחות שכולות ישנם בארץ, מעגל שרק הולך ומתרחב כל יום ! שבעים שנות מלחמה, מלחמה על לא כלום, שפיכות דמים אינסופית, ואתה בא ללמד אותנו כאן על הערצה כלפי הר' קוק... איפה הכבוד שלכם כלפי חיי אדם ?

או. קיי. את דמכם שלכם כבר הפקרתם - מילא, אולם איזה זכות יש לכם לגרור אחרים אל הבוץ ואל הסכנה ??   

אגב, די מצחיק שהזכרת את הרב עובדיה, אשר פסק להלכה שאסור לכם לשבת במקומות האלה ושפיקוח נפש דוחה יישוב א"י.

ואל תספר סיפורים כאילו ש"רבני" מרכז אינם גולשים באינטרנט ולא משתמשים באייפונים וסמארטפונים. אם כבר, ה"רבנים" שלכם הם "חוד החנית" בהפצת האינטרנט ה"קדוש" בציבור שלכם.
מאת: די לכיבוש
ו' תשרי  ה'תשע"ח  17:16 

הקלת ראש במצוות


כמו ללכת לגור במקומות מסוכנים ולהפקיר את החיים שלכם בעבור כלום. ולהתחבר לרשעים.

נ.ב. בתגובה המדינה תהרוס את ביתו של היורה הפלסטיני ותהפוך, כמו תמיד, מצב רע למצב רע עוד יותר. אחרי הרס הבית, כשלא יהיה להם מה להפסיד, לכל בני המשפחה תהיה סיבה מצוינת לצאת לדקור/לדרוס עוד מתנחלים...  
מאת: חסוי
ז' תשרי  ה'תשע"ח  16:10 

קצת על זילות חיי האדם...


באחת מהרצאותיו הרב דן סגל שליט"א דיבר על ההרג שהיה ב"ישיבת" "מרכז הרב". אדם אחד סיפר לרב סגל שליט"א כי שמע על כך מהרדיו. ודקה מאוחר יותר הודיעו: "וכעת נחזור אל השידור הישיר ממגרש הכדורסל". להראותכם כמה שווים חיי אדם במדינה.

כנ"ל אחרי אסון גשר המכביה. המשחקים לא הופסקו כלל, אלא אדרבא, המשלחות המשיכו לצעוד. אח"כ היו מוסיקה, תופים, מחולות ואפילו זיקוקי דינור נכללו ב"רפטואר" המגוון. אף פסיק קטן מהתכנית לאותו ערב לא בוטל.

מוסר ההשכל: אנשים שאינם חסים אפילו על קרובי משפחותיהם ומוכנים להקריב ברצון כל אחד (כולל עצמם) על מזבח הריקנות בוודאי שלא יהיה להם אכפת מאחרים. ותימצא אצלם אטימות וקהות חושים שלא קיימת אצל מרבית האומות.

אז איך נוכל לבוא ולהסביר ל"מוחה" הנכבד שאסור לסכן חייהם של אחרים, כאשר בעיניי המתנחלים חייהם שלהם הינם הפקר גמור ? אנשים שאינם שומעים אפילו בקולם של רבנים ראשיים, עובדי מדינה מהרבנות החילונית הראשית שכולם פסקו להלכה שאין לעלות להר הבית ??
מאת: משפטן
ז' תשרי  ה'תשע"ח  19:15 

לגבי הפגיעה בכבודם של הערבים...


כל אדם באשר הוא אדם (כן, גם יהודי רגיל) היה מתמלא חימה רצחנית אילו היו מתייחסים אליו כפי שצה"ל מתייחס לאוכלוסיה הפלסטינית בשטחים (והן בתחומי הקו הירוק). האשמה לכך רובצת לפתחם של המתנחלים, כי הכיבוש מחייב מיליטריזציה של כלל האוכלוסיה. כיום גרים כמעט כמיליון מתנחלים בגדה המערבית. זהו גידול מבהיל ביותר במספרים לעומת העבר (בהם עולים מצרפת וארה"ב). מי שכובש עם אחר ושולל ממנו את זכויותיו מטמא, באותה הזדמנות, גם את נפשו. ולא יימלט מזה... 

לדוגמה, אזרח ערבי שרוצה לנסוע לחו"ל חייב לעבור בדיקות משפילות ביותר ולענות על שאלות מתגרות וגזעניות בנמל התעופה בתל-אביב. הסלקטורים, חלקם הגדול נשים אחרי צבא או בחורים בשנות ה-20 לחייהם, מתייחסים בצורה כזאת אל כל ערבי, כולל אל מלומדים, רופאים ועורכי דין. איך יחס כזה (היפך הגמור מדעת תורה שמצווה לאהוב ולכבד כל אדם באשר הוא, למעט אפיקורסים)  לא ייצור שנאה ורצון לנקום ביהודים ?

איך עונש קולקטיבי ואכזר, כמו הרס בית או המתנה של שעות במחסום ללא שום הצדקה, לא ייצור מוטיבציה לפגע, לרצוח, לדקור, לדרוס, לפוצץ, בקיצור - להרוס משפחות יהודיות ??

אכן, המדינה וראשיה תמיד התמחו להפוך מצב רע למצב רע עוד יותר...
מאת: Against occupation
ט"ז אלול  ה'תשע"ז  14:32 

ovadiya yosef was also chief rabbi


Sephardic chief Rabbi of "Israel". So does it mean all of us must recognise the validity and legitimacy of the Zionist rabbinate (or, Misrad ha Rabanim as it was called during the era of Rav Kook) jut because ovadiya Yosef decided to work there ?? Isn't that called idol worshiping or cult of personality ?? 
מאת: Against occupation
ט"ז אלול  ה'תשע"ז  15:23 

there's a saying in English


Actions speak LOUDER than words 

You can teach Torah all day and all night long, but you have to follow it YOURSELF before preaching about those lofty principles to other people, especially if you are a Talmid Hacham

 If you teach that Torah is important in your lectures, then go and accept payments from the Zionist government, become their chief "Rebbe" and flatterer, well... then you are a hypocrite (at the very least), and certainly the Torah does NOT mean a lot to you 
מאת: ודי למבין
ט"ז אלול  ה'תשע"ז  16:40 

כל דבר שנעשה זה "להמרות את פיו"...


אסור להעביר ביקורת על תנועת ש"ס ו"אל המעין" - זה להמרות את פיו !

אסור להעביר ביקורת על ההצטרפות של ש"ס להסתדרות הציונית - זה להמרות את פיו !

אסור להעביר ביקורת על הרבנות החילונית הראשית - זה להמרות את פיו !

אסור לבקר את שני ה"קדושים" ה"תמימים": אלי ישי ואריה דרעי - זה להמרות את פיו !

אסור לבקר את מדינת השמד הציונית - זה להמרות את פיו !

אסור לומר עליו מילת ביקורת כי הוא מעל לכל ביקורת - בואו נשתחווה להדום רגליו...
מאת: ודי למבין
ט"ז אלול  ה'תשע"ז  17:08 

עבודת אלילים לכל דבר ועניין


לפני שנים רבות, גרתי בשכונה אחת עם מצביעי ש"ס ותמונות שלו היו תלויות בכל מקום, מדבקות עם תמונותיו הצבעוניות על הדלתות פלוס קמיעות של ש"ס בכל פינה שתסתכל. ולפני הבחירות, מה שהלך שם, חבל על הזמן. רק פסלים לא בנו לכבודו (אולי זה השתנה היום !).

איפה נשמע דבר כזה ביהדות שיעשו לאדם (גדול ככל שיהיה) פולחן אישיות ?? איך הציבור שלהם לא רואה ולא מבין שזה פסול ומגעיל ??
י"ז אלול  ה'תשע"ז  09:16 

הציבור לא מבין...


כי כמעט כל הרבנים שהציבור בא במגע איתם שותפים לפלחן האישיות אם מחמת יראתם מהפוליטיקאים (שיכולים בנקל להקשות את חייהם של בעלי מוסדות כמו ישיבות, עמותות כוללים וכד') ואם מחמת טובות הנאה כאלה או אחרות.

דבר נוסף, אלמלי אלו שעשו פלחן אישיות סביב הגר"ע יוסף ז"ל היו בעצמם מעריצים אותו במידה שהם דורשים מבוחריהם לעשות זאת, ניחא. אבל בפועל הוא לע עניין אותם כלל ולא ראו עצמם מחוייבים להתבטל אליו ולו במשהו (מלבד לעיני המצלמות) ואף לא בחלו בלהשתמש בו לקדם את מטרותיהם הנלוזות האישיות ואפילו במלחמתם אחד נגד השני בתוך התנועה השתמשו בגר"ע יוסף ז"ל ולכל אחד מהם יש סרטוני וידאו מוכנים של הרב לשעת הצורך (שצולמו ללא רשותו וללא ידיעתו!!!) איתם יוכל לתקוף את חברו אם רק יעז פניו נגדו. ומי הוא המצלם ללא רשות ועושה בזה שימוש?? מי שהגר"ע יוסף כותב עליו "בכל ביתי נאמן הוא"... 
אבל ב"ה בגלל שהכל היה בנוי על פלחן אישיות סביבו, עכשיו עם פטירתו הולך ונחלש כוחם וגם חבריהם האשכנזים נחלשים בגלל מלחמות גן הילדים ביניהם וככל שייחלשו יותר תגדל זכותו של כלל ישראל יותר. 

בברכה, יואל.