מאת: נחמן
כ"ד טבת  ה'תשפ"ב  13:12 

האיש על החומה


מה היחס לספר האש על החומה?
כ"ה טבת  ה'תשפ"ב  20:41 

לגבי ספר האיש על החומה...


בספר יש הרבה מידע חשוב אבל עם כל זאת לא כל מה שמובא שם מוסמך והתפרסמו דברי ביקורת קשים על הספר (ראה מאמרו של הרב יצחק דוידוביץ 'פרץ בחומה' בקובץ 'אוצרות ירושלים' חלק פז' סי' תתע"ו). חבל שלא מוציאים עוד מהדורות של 'מרא דארעא ישראל' ואז נוצר מצב שהספר היחיד הנגיש זה האיש על החומה. עם כל זה, טוב שיש ספר שמראה שלא רק מחוגי ה'קנאים' נכתב נגד שיטתו האפיקורסית של הר' קוק ומעלליו הנוראיים שגרמו נזק רב ליהדות לשעה ולדורות בארה"ק ובעולם כולו.

בברכה, יואל.
מאת: ש מהדרום
כ"ה טבת  ה'תשפ"ב  03:18 

תגובה ליואל אלחנן


האם אפשר להעלות את המאמר?
כ"ט טבת  ה'תשפ"ב  00:23 

לא ניתן להעלותו לאתר מפני האריכות שלו...


אבל ניתן לשלוח לך אותו למייל.

בברכה, יואל.
מאת: נחמן
ט"ו שבט  ה'תשפ"ב  16:38 

המאמר נגד הספר האיש על החומה


אשמח גם לקבל את המאמר לאמעיל
מאת: יצחק אייזיק ל.
ז' שבט  ה'תשפ"ב  18:58 

יש על זה גם בגליון "אמונה ודעת"


ניתן לקרוא על כך בגליון ההילולא על הגרי"ח זי"ע בעמ' 7.
קישור לגליון: https://5db1a1c79498b.site123.me/%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%90/item-id-6040eebf76d4b
מאת: נחמן
י"ח שבט  ה'תשפ"ב  15:31 

תודה רבה


תודה רבה
מאת: ג.ש.
כ"ה טבת  ה'תשפ"ב  21:44 

יש לי את הספר הזה בתרגום לאנגלית.


לעניות דעתי, הספר הזה מזיק ביותר עקב ההטעיה המכוונת שיש בו והצגת מאורעות בצורה סלפנית. הוא מכיל שקרים וכזבים כמעט בכל נושא מהותי שבו הוא עוסק, מלמד זכות על האפיקורוס בן יהודה שר"י, גדולי ישראל שמסרו את נפשם במלחמה נגד ציונות הוא מתאר כבעלי נטיה לאומית ועוד אלף ואחד עיוותים ושקרים גלויים שאפשר למצוא בתוכו. נוצר אצלי רושם שהוא נכתב בידיי גורמים שמקבלים תקציבים ממדינת ישראל, כמו האגודה. מחבר הספר כנראה "שכח" שאסור למסור עדות שקר ולהכשיל אחרים ומהו העונש על כך.
מאת: ג.ש.
כ"ה טבת  ה'תשפ"ב  03:04 

אבל טוב שהוא קיים..


כי אפשר ללמוד מעצם קיומו ובעיקר מהקריאה בו לאן התדרדרו האגודה ולבלריה, עד שזייפו ספר שלם אודות חייו ופועלו של מרן הגרי"ח זוננפלד זצוק"ל. כל זאת על מנת להתאים היסטוריה שלא היו נוחה להם לאג'נדה המפלגתית ולעצב את תפיסת עולמו של הקורא בהתאם לאינטרסים הפוליטיים שלהם. אנשים שאפילו את עשרת הדיברות אינם שומרים, כולל הדיברה שאומרת שאסור למסור עדות שקר.

כיום, הם תומכים בחיסוני פייזר ובכל דבר אחר שהמדינה אומרת ועושה, ושוב פעם, הביאו בצורה מעוותת וסלפנית דבריהם של גדולי ישראל בספר אחר שהם חיברו שנקרא "פלאי גוף האדם", כדי להתאימם לאג'נדה המפלגתית ולהצדיק את החיסונים של משרד הבריאות. על כך ישנו מאמר באתר החשוב "ילקוט השבעתי אתכם".
מאת: חומר למחשבה
כ"ו טבת  ה'תשפ"ב  06:54 

ספר שהוא קריקטורה צינית של האגודה.


ספר בן מאות עמודים שזוייף רק בשביל "להתאים" את ההיסטוריה הלא נוחה לאג'נדה הפוליטית של עסקני ורבני האגודה. ליצור היסטוריה חדשה יש מאין. אני חושב שספר זה הוא סה"כ פני מראה של אגו"י והציבור שלה.

מה עושים כשלא נוח עם עובדה מסוימת ? פשוט מאד: מזייפים מסמך, מזייפים חתימה, בודים אירועים, לוקחים טקסט מקורי ועושים בו שינוי, מוציאים דברים מהקשרם, מעידים עדות שקר וככה הבעיה נפתרת. נו אז מה אם בעשרת הדיברות כתוב שאסור להעיד עדות שקר ? אינטרסים פוליטיים, כלכליים, חשבונות אישיים וצדדיים מכריעים הכל !

זוהי גם אחלה של דוגמה חינוכית לצעירים (ולחרדים בכלל).