מאת: אהרן מלייקוד
כ"ג אב  ה'תשע"ז  17:37 

6,000 בחורי ישראל בצבא.


 1. האם אמת שיש 6,000 בחורי ישראל בצבא? כך אומרים באמריקה

2. האם שייך להיות יהודי שומר תורה ומצוות בצבא? 


מאת: יהודי מסיני
כ"ג אב  ה'תשע"ז  20:54 

חַיָל מעיד על עצמו הצבא קילקל אותי......


סיפורו של סרן אריה, בן 29, שנולד וגדל במשפחה חרדית בב"ב, התגייס לצה"ל ועזב את הדת, יכול להסביר לאותם המתקשים להבין את פשר ההתנגדות של הציבור החרדי מפני גיוס בכפיה של לומדי התורה. "הייתי עם זקן גדול וציציות בחוץ, הצבא קילקל", הוא אומר ומצדיק את החשש החרדי מפני הגיוס (חרדים)

 

הציבור החרדי הביע לא אחת את התנגדותו לכפיית הגיוס על לומדי התורה, זאת בהוראת מרנן ורבנן גדולי ישראל, אשר עיניהם למרחוק צופות, החשש מעקירת התורה, מובן וברור לכל יהודי אשר מכיר בערך תורת ישראל.

סיפורו של סרן אריה (שם בדוי), שפורסם ב"ידיעות אחרונות", יכול להמחיש עד כמה גדולה ועצומה הסכנה האורבת לפתחם של בני הישיבות בצבא, למרות ההצהרות, ההבטחות ומתק השפתיים.

סרן אריה, משמש כיום כקצין מודיעין בעוצבת האש, והיה השבוע אחד מ-50 קציני צה"ל שהוכתרו כמצטייני הרמטכ"ל לשנת 2014. הוא נולד בבני ברק, בן בכור למשפחה חרדית עם שישה ילדים והתחנך בתלמודי תורה חרדיים. לצו הראשון הוא סירב להתייצב והצהיר כי הוא מתכוון ללמוד תורה כל חייו.

לפני פחות מעשר שנים אריה חבש עדיין את ספסלי הישיבה וחלם להיות רב גדול כמו אביו, אלא שאז הוא התגייס לצה"ל, לצנחנים, ובהמשך הסיר את הכיפה מראשו ולעזוב את חיי הדת, כאשר הוא מודה כי כל זה קרה בגלל הצבא, שם הכיר לפני כשלוש שנים את חן (שם בדוי), קצינת מודיעין, שלימים תהפוך לרעייתו לאחר שלפני כעשרה חודשים נישאו.

באותה תקופה הוא נפרד מאורח החיים הדתי באופן סופי. בשיחה עם ראובן וייס ב"ידיעות אחרונות" שמביא את הסיפור, מספר סרן אריה: "עברתי לגור בתל־אביב והתרחקתי מההורים בבני־ברק. לימים הם סיפרו לי שאבא הרגיש שאני מתרחק מהדת, אבל אמא לא האמינה. ידעתי שאת זה, שלא כמו הבחירות הקודמות שלי, הם לא יוכלו להכיל".

"כשהקשר עם חן הפך לרציני, רציתי להכיר להם אותה והבנתי שאני חייב לספר להם", הוא מספר, "כינסתי אותם לשיחה והודעתי: 'אמא, אבא, אני לא דתי'. היה בכי. קשה להם מאוד עם זה. הקשר איתם היה יכול בקלות להתנתק, אבל דווקא חן היא זו שהחזירה אותי לחיק המשפחה. היא התעקשה שנקפיד לבקר אותם, תמיד הגיעה בהופעה הולמת וצנועה. היא לא נתנה לי לאבד אותם. היום הקשר טוב מאוד, אבא שלי היה זה שחיתן אותנו. אבל בעיניו מה שקרה לי הוא כישלון עצום - הוא רב קהילה באחת הערים במרכז הארץ, אדם שכל חייו סביב הדת והתורה".

סרן אריה נשאל האם הוא בעצם התגלמות החשש החרדי מההשלכות שיש לגיוס לצבא, ובכנות הוא משיב כי אכן, החשש הזה הוא מוצדק, אמיתי ונכון.

"אני מאוד מבין את החשש שהגיוס ירחיק את הצעירים החרדים מהדת. זה חשש אמיתי ונכון", הוא אומר, "בשנתיים הראשונות לשירות הייתי עם זקן גדול וציציות בחוץ, הייתי בטוח שאהיה רב. הצבא קילקל".

לדבריו, "היום יש מסלולים מצוינים, כמו 'שחר כחול' של חיל האוויר, או 'בינה בירוק' של חיל המודיעין, שנבנו ומיועדים במיוחד לחרדים. יש לי בן דוד, חרדי מאוד, שמפקד על קורס כזה". אריה מספר כי אחיו הצעיר התנדב לצה"ל ושירת ברבנות הצבאית והיום הוא אברך.

אריה מספר כיצד השיל 30 ק"ג ממשקלו כדי להתקבל לצנחנים כאשר בתחילת הדרך בצבא היה עם זקן ג'ינג'י ארוך "ויום אחד, במחסום בחווארה, שמתי לב שכולם באים להיבדק דווקא אצלי. כשביררתי למה, הם סיפרו שהם מעדיפים להיבדק אצל ה'שייח'' עם הזקן הג'ינג'י. ככה הם כינו אותי. שייח'. זו דוגמה לכבוד הדדי".

 "הגעתי לבני־ברק תמיד על מדים, עם נשק, אפילו עם מטול. לא הייתה שום בעיה. הילדים היו מתקהלים סביבי כדי לראות את הרובה הגדול", הוא אומר ומספר כי זכה כל העת לגיבוי ממשפחתו.

מאת: לתשומת לב
כ"ה אב  ה'תשע"ז  12:42 

דבר אחד לא הבנתי מהכתבה...


אם ההורים בכו וראו במה שקרה לבנם "כשלון עצום", מדוע גיבו אותו כאשר הגיע לבקר אותם בבני ברק במדי צה"ל ורובה סער ? ניחא, הם השלימו עם מה שקרה ולא יכולים לשנות את המצב... אבל לתת גיבוי ??

דרך אגב, מדאיג הרבה יותר מה שהוא ציין בראיון לגבי זה שחרדים משרתים בחיל האוויר וחיל המודיעין והרבנות הצבאית, כלומר אנשים שלא עזבו את הדת כלל ועיקר. הם מסוכנים יותר לקהילה שלהם (בהשוואה למי שעזב את הדת לגמרי ולא גר יותר בקהילה חרדית).
מאת: חומר למחשבה
כ"ד אב  ה'תשע"ז  15:22 

כואב, אבל לא מפתיע כלל ועיקר


ליצמן וגפני אמרו בראיונות שנתנו לתקשורת דברים בנוסח הבא (וזה היה לפחות לפני ארבע, חמש שנים): "רק מי שלומד בישיבה צריך לקבל פטור. מי שלא לומד הוא פרזיט, שיתרום לבטחון... שיקחו אותו, שיעשו בו מה שרוצים".
אותם בחורים, מעבר לשמד שהם עצמם יעברו בצבא ה"קדוש", כמעט באופן וודאי יחזרו משם שטופים דיעות כוזבות וישפיעו על חבריהם מהרחוב החרדי ללכת באותו הדרך, והסוף מי ישורנו.
כ"ד אב  ה'תשע"ז  18:52 

שלום אהרן


1. אינני בקיא במספרים המדוייקים, אבל ברור שישנו נסיון בלתי פוסק לשכנע בחורי ישיבות שמגיעים ללשכות הגיוס להתגייס לצבא וכן לגרום להם לחתום על כל מיני מסמכים שמשמעותם ויתור על מעמד תלמיד ישיבה וברור שנציגי המפלגות החרדיות לא עושים כלום נגד זה.

2. הנסיון העיד כי כל מי שנכנס לצבא  הושפע לרעה בכל הנוגע לשמירת תורה ומצוות ועצם העובדה שאפיקורסים מוחלטים הם המקבלים החלטות בנוגע לכל מי שנמצא בצבא (וביניהן החלטות הנוגעות לפיקוח נפש) משפיעות לרעה מאד על הנמצא תחתם וידועים דברי הרמב"ם בריש פרק ו' בהלכות דעות לגבי הימצאות בחברת רשעים והשפעתה המסוכנת על הנמצא בחברתם.

מאת: אהרן מלייקוד
כ"ד אב  ה'תשע"ז  18:59 

היכן הגדולים?


אם הוא אמת היכן הגדולים?
כ"ה אב  ה'תשע"ז  09:04 

כמו שהיה בימי בית שני...


"הוו בהו הני בריוני"... הגדולים מוקפים בבריונים של "יהדות התורה" שדואגים שהמצב יוצג לגדולים ולציבור בצורה שלא יגרום להם חלילה להצטרך לצאת מהממשלה ולוותר על מנעמי השלטון ומהלכים אימים על ראשי ישיבות ורבנים שלא ידברו בסוגיא. ואם מישהו מביע דעת תורה בנושא הוא מיד מסומן כ"עצניק" שמורד ב"דעת תורה" (של גפני, פרוש, מוזס ושאר הכנופיה).
ומה שקורה בענין הגיוס הוא כאין וכאפס לעומת מה שקורה בתחום חינוך תשב"ר הודות לשיתוף פעולה האכזרי בין יהדות התורה למשרד החינוך של ממשלת המינים.
ולכן חוב קדוש לענ"ד על רבני חו"ל שאינם תחת מרות בריוני יהדות התורה להשמיע קול ברור של דעת תורה על אודות פרצופה האמיתי של יהדות התורה שמבעטת ברבותיה ובכל גדולי הדורות ועושה בכל התחומים ההיפך הגמור מהוראותיהם המפורשות.
בברכה, יואל.
מאת: ג.
כ"ה אב  ה'תשע"ז  16:19 

אעפ"י שזו השערה בלבד...


אולם תהיתי האם ייתכן שהבריונים האכזריים האלה של ימינו הם נשמות בריוני בית שני ?

קראתי בשם מרן החזו"א זצ"ל שאמר פעם אחת שויצמן ובן גוריון הם נשמות סרני פלשתים. מרן החזו"א זצ"ל נקב בעוד שמות וגילה בדיוק מי אלה היו בדורות הקודמים כמו למשל פישמן (מראשי המזרחי) שהיה כהן גדול של עמלק.

כמו כן, קראתי סיפור שקרה בערך באמצע המאה ה-19 על גדול ישראל אחד שעבר יחד עם תלמידו ליד יער מסוים באיזור (או למרגלות) הקרפטים (רומניה של ימינו ?..). הרב ראה שם מחזה שזיעזע אותו מאד והאיץ בסוסים להזדרז ולנסוע מהר יותר כדי לצאת מאותו המקום (מה שלא עשה כמעט אף פעם בגלל צער בעלי חיים). אחרי שיצאו משם התלמיד שאל את רבו מה ראה ומדוע הוא נושם בכבדות כזאת ? הרב השיב שבאותו המקום היו נשמות בריונים מתקופת בית שני שבאשמתם נחרב בית המקדש וגלינו מארצנו. "הם נמצאים שם כל השנים האלה ועדיין נשמותיהם לא באו על תיקונן". "ושמעתי את הנשמות קוראות ומתחננות לפני הקב"ה שיינתן להם סיכוי נוסף לחזור לעולם ולתקן מה שפגמו בגלגול הקודם." והתשובה הייתה כדלקמן: "אעפ"י שאני יודע שהפעם השניה לא תהיה שונה מהפעם הראשונה, מכיוון שיש לאדם זכות בחירה תינתן לכם האפשרות לחזור". ואז הרב הזהיר את תלמידו כי בעוד כך וכך שנים האנשים האלה יבואו לעולם פעם נוספת ועליו להיות מוכן לכך כי באותו זמן התלמיד עצמו כבר יהיה רב של קהילה...

וכך אכן היה. התלמיד זכר היטב את אזהרת רבו ופעל בהתאם ! 

מאת: אהרן מלייקוד
כ"ה אב  ה'תשע"ז  17:50 

מה זה הסתגלות?


מה המושג של הסתגלות?                                                                              

כ"ו אב  ה'תשע"ז  09:25 

הסתגלות במקום עם סגולה...


המושג של הסתגלות הוא שהמדינה מגדירה תקופות זמן של מספר שנים שבהן היא רואה האם הציבור החרדי עומד ב"יעדים" ומשביע את רצונה בכל הקשור לכמות המתגייסים אך עדיין לא נוקטת באמצעים פליליים נגד מי שממשיך ללמוד בישיבה ולא מתגייס. במידה ולא יעמדו ביעדים בתוך התקופה שהוגדרה בתיקון לחוק גיוס בחורי הישיבות המקורי. יופעל החוק המקורי ויינקטו סנקציות פליליות נגד בחורי ישיבות שלא יתגייסו לצבא.
לכן, ניחא מאד לח"כים החרדים להעלים עין מכל נסיונות הפיתוי של בחורי ישיבות התגייס לצבא כי זה מגדיל את מספר המתגייסים בלי סנקציות פליליות נגד אלו שאינם מתגייסים ואז כלפי חוץ מתגאה כנופית יהדות התורה שעולם כמנהגו נוהג ובחורי ישיבות יכולים להמשיך ללמוד באין מפריע מבלי שהציבור יודע שהחוק המקורי של גיוס בחורי ישיבות נשאר שריר וקיים ורק הוארך מועד ביצועו בפועל והכל בהסכמה מלאה של יהדות התורה שהישיבה יחד עם מינים ואפיקורסים בממשלת שמד חשובה אצלם יותר מעולם הישיבות ועתיד עולם התורה בדיוק כמו שלבריוני בית שני היה יותר חשוב כבודם האישי מאשר חורבן בית המקדש וירושלים והרג של רבבות אלפי ישראל, ובמקום לזעוק שעפ"י דעת תורה"ק אסור לחייב אפילו חילוני להתגייס לצבא ולזעוק שכל הצבא אפילו לשיטתם של החילונים משולל כל הצדקה מוסרית כפי שביארנו בקונטרס 'ימינם ימין שקר' מדברי בן גוריון שר"י שמכחיש כל קשר בין עם ישראל לקב"ה וממילא שולל כל קשר או זכות מוסרית לא"י כמבואר ברש"י הראשון בתורה שללא קשר לבורא עולם כל טענה על בעלותנו על א"י אינה אלא ליסטיות בעלמא ורק אם מכירים שכל העולם ובכללו א"י הם בבעלותו הבלעדית של הקב"ה אפשר להתחיל לדבר על שייכות של עם ישראל לא"י (וגם זה עם כל המגבלות שיש באשר לזה מתוקף גזירת הגלות ושלשת השבועות)
מאת: אהרן מלייקוד
כ"ח אב  ה'תשע"ז  19:27 

זהו נורא ואיום. בדומה להיודען ראט


זהו נורא ואיום, למה שאירע בתקופת השואה. 

״היודען ראט״ שמש מכשיר הרדמה, הם הרדימו את הנוער והם
 הרדימו את המבוגרים שלא יחשבו על פעולת הצלה. לדאבוני הרב, רוב
 רובם של אנשי היודען-ראט היו ציונים, הם חשבו שבאמצעות שתוף
 פעולה עם הגרמנים הם עושים דבר טוב. הם הכינו את הרשימות של
 היהודים שנשלחו למות, בכך הם חשבו להציל יהודים אחרים. ראשי
 היודען ראט סבלו משגעון גדלות, שהם עושים דבר הסטורי כדי לגאול
 את העם וכל האוכלוסיה היהודית פחדה מהם״. (״הארץ״ ו' תשרי תשכ״ד).
מאת: אהרן מלייקוד
כ"ח אב  ה'תשע"ז  20:02 

האם זה דומה לגזירות קאנטעניסטן?


מה זה יעדים? האם זה דומה לגזירות קאנטעניסטן?
י"ז אלול  ה'תשע"ז  09:51 

יעדים פירושו שמגדירים...


כמות של מתגייסים שאמורה להיות עד תאריך מסויים. לדוגמא: שמגדירים שעש סוף 2020 אמורים להיות כך וכך מתגייסים מקרב הציבור החרדי.

אכן ממש דומה ליודנראט (למעט העובדה שביודנראט הסיוע היה רק להריגה וכאן הסיוע הוא גם להרס רוחני לשעה ולדורות של המתגייסים).

בברכה, יואל.
מאת: אהרן מלייקוד
כ"א אלול  ה'תשע"ז  18:02 

שלא להתייצב בלשכות הגיוס.


הרב שמואל אוירבך שליט''א הוראה שלא להתייצב בלשכות הגיוס.

הפתרון היחידי
מאת: גל
כ' אלול  ה'תשע"ז  23:23 

כמה שאתה צודק!


כל מה שאתה אומר קודש קדשים. הרב דון סגל גם לא מצביע בבחירות. מהסיבות האלו לאנשי האמת בדורינו שהם מעטים כמו בדורו של ירמיהו נמאס מהשקר.