מאת: ודי למבין
ט"ז אלול  ה'תשע"ז  13:04 

הצרה הצרורה של הדור - רבני הערב רב


לאחרונה הזמנתי ספר דרך אתר AMAZON, "האיש על החומה" (בתרגום לאנגלית) על חייו ופועלו של מרן הגרי"ח זוננפלד זצוק"ל.

באריזה שקיבלתי עם הספר ציפתה לי "הפתעה" נוספת (שמעולם לא הוזמנה, מן הסתם). המוכר צירף דיסק עם רב אחד מאמריקה (לא אנקוב בשמו) עליו יש הרצאות שלו וכן פרסומת לאתר אינטרנט שהוא עומד מאחוריו. הרב הנ"ל הינו "מחזיר בתשובה", בעל חזות חרדית, וייסד ארגון "קירוב" רחוקים ליהדות. מיד כשראיתי את פניו חשתי לא בנוח. ארשת פניו וכן שפת הגוף שלו (בתמונה שמופיעה על הדיסק) עשו עליי רושם לא טוב. חשתי שאין בו כנות. על הדיסק עצמו מופיעות הרצאות שונות עם שמות שגם כן עוררו אצלי תמיהה כי הזכירו עולם מושגים של המיסיון (למשל, "הכנה לחיי הנצח", "תורה ומדע", "גן עדן" ועוד).

מתוך סקרנות נכנסתי לאתר שלו וגיליתי שם עוד דברי רהב ואמירות ריקות שיש בהן משום חוסר צניעות (לכל הפחות) ומזכירות דרכי פעולה של מיסיונרים. למשל, הוא כותב דברים ברוח זאת: "תפעל עפ"י הוראותיי/הרצאותיי וזה יהיה כרטיס הכניסה שלך לעוה"ב" (לא פחות ולא יותר...). מיותר לציין, שאין באתרו שום אזכורים לגדולי הדור או הסכמות מאיזה סמכות הלכתית. אגב, כל הרצאותיו מופיעות ביו-טיוב ויש לו דף בפייסבוק וטוויטער. 

אולם מה שהדהים אותי יותר הינה חוצפתו ושקריו. באתר הבית שלו הוא כותב שחור על גבי לבן שיש לו למעלה ממאה אלף תומכים ו"עוקבים" בדף שלו בפייסבוק. אולם כאשר פתחתי את עמוד הפייסבוק שלו גיליתי שם שכמות התומכים שלו מסתכמת בכ-30,000 בלבד. כלומר, הוא לא התבייש לזייף ולשקר בגלוי, ביצע מניפולציה "קטנה" במספרים כדי לתת לעצמו יותר פרסומת ולעשות על הציבור רושם חזק יותר, אעפ"י ששקר כזה יכול להתגלות בנקל. וכאן, הלא מדובר ברב "מחזיר בתשובה" שדן בנושאים כבדי משקל כגון: "חשיבות האמת בחיי היום יום", "החיים לאחר המוות", "טהרת המשפחה", "חוקי החזרה בתשובה", "הויכוח עם הנצרות"...

בקיצור, לא יאומן כי יסופר !! איזה סרחון עולה מכל העסק הזה, וכל אדם בר דעת אחרי שיביט במה שהוא כותב לא רק שלא יתקרב במילימטר אחד ליהדות אלא אדרבא, יברח מיהדות !!


מאת: יצחק
כ' אלול  ה'תשע"ז  13:49 

קצת מוזר


אם אתה מציג את עצמך כיהודי חרד, כיצד יש לך גישה לאמזון? לי יש אינטרנט אתרוג ואין לי שום גישה כמעט לשום אתר... ודוק.
מאת: אהרן מלייקוד
כ' אלול  ה'תשע"ז  19:27 

מי כעמך ישראל


מי כעמך ישראל.
הוכח תוכיח את עמיתך  כמ"ש (ויקרא י"ט י"ז) 
מאת: ודי למבין
כ' אלול  ה'תשע"ז  19:41 

הייתי מעדיף להיות בלי אינטרנט כלל


אולם אינני יכול מחמת הנסיבות האישיות שלי והמרחק בו אני נמצא. כמו רבים אחרים באותו מצב. כיום כל דבר קשור בכך ומה לעשות שאינני יכול לגשת לחנות מעבר לפינה ולרכוש ספר... 

לצערי, האינטרנט נכפה גם על מי שמלכתחילה אינו מעוניין בו וכיום כמעט כל פעולה מתבצעת און-ליין כולל ניהול חשבון הבנק. מי אחראי לכפיה הזאת ולקידום הטומאה הזאת ומי מנצל אותה להחטאת הרבים, זוהי שאלה אחרת... אין צורך להתאמץ כדי לנחש את התשובה... אם צריך לבוא בטענות כלפי מישהו, אז זה לאותם חרדים אשר נותנים חיזוק לרבני הערב רב (אף אם הם עצמם אינם משתמשים באינטרנט). והחורבן מתחיל ממה שקורה בארה"ק ושיתוף הפעולה בין חרדים לאפיקורסים.

דרך אגב, אין לי מושג מה זה "אינטרנט אתרוג" וגם לא הצגתי את עצמי בשום מקום כ"יהודי חרד" (אמנם אני מנסה להתקרב להגדרה הזאת כבר זמן רב, אבל זה לא אומר שהגעתי אליה). 

נ.ב. לאתר החשוב TRUE TORAH JEWS שעושה מלאכת קודש באמריקה ומעבר לה, יש עמוד פייסבוק וטוויטער עם מאות אלפי "עוקבים" ותומכים (כאשר אין ברירה אז הולכים גם למקומות כאלה כדי להפיץ את המסר החשוב לעם היהודי ולעולם כולו. ב"ה אין לי וגם לא יהיה לי בל"נ שום דריסת רגל ב"מדיה סוציאלית"). 
מאת: סתם שאלה
כ' אלול  ה'תשע"ז  20:18 

ולא מפריע לך שאנשי ש"ס


משתמשים בגלוי באייפונים וסמארטפונים וגולשים באינטרנט דרך הטלפונים ה"קדושים" שלהם, כולל אלה שהיו בעבר מקורבי הרב עובדיה ? הלא המה התחנכו בבתים חרדיים וגרים בארה"ק.
 
ולא מוזר לך שנכדו של הרב עובדיה, מר ששון, משתמש באתר ה"קדוש" יו-טיוב, אליו העלה סרטון בנוגע לשיחתו ה"פרטית" עם הסבא שלו (במהלך ימיי השבעה על הסבא שלו) ?

מאת: caveat emptor
כ' אלול  ה'תשע"ז  15:49 

ייזהר הקונה


מהמקרה הזה רואים שהערב רב בימינו אינו בוחל בשום שיטות ואמצעים כדי להפיל ברשתו תמימים, כולל תפיסת "טרמפ" והיאחזות בצדיקים. צריך להיות על המשמר ולא להתרשם משום דבר אלא תמיד לחקור ולבחון את הדברים באופן עצמאי.

תארו לכם אדם אשר מעוניין להתוודע לנושא "יהדות מול ציונות בארה"ק", מקבל דיסק כזה יחד עם הספר "האיש על החומה" ומיד נוצר אצלו רושם שאותו "מחזיר בתשובה" פועל על דעת גדולי ישראל וכל דבריו "קודש קודשים" ! כמה קל ליפול אל מלכודת כזאת...

מיותר לציין שגם המוכר הינו ערב רב ושותף מלא לפשע. אגב, אפילו לא היה שום פסול מהותי בדברי אותו רב, עצם הצירוף של דיסק ועשיית פרסומת עצמית לאתר אינטרנט (אפילו היה "כשר למהדרין") בנסיבות אלה הינו חוצפה נוראית וביזוי גדול ישראל.