ד' אדר  ה'תשע"ח  23:29 

מה יכולה לעשות הרצאה אחת...


פניה מרגשת שהגיעה אלינו במייל: רציתי להודות לרב חזן שהיווה את ראשית דרכי בדרך האמת לפני 8 או 9 שנים, הנהלת התיכון התורני שבו למדתי הזמינו את הרב חזן להרצות לנו למה לא כדאי ללכת לשירות הלאומי ומתוך הדברים גלשנו לנושאים אחרים ושאלנו את הרב שאלות על העולם החרדי ועל מהות ההבדלים בין העולם החרדי לעולם הדתי לאומי והרב ענה לנו בכזו פשטות ורגיעה דברי אמת החודרים ללב שלא נותרה לי ברירה אלא לפקוח עיניים ולהתעורר ולגלות את האמת במלוא עוזה, ומכאן ואילך התחלתי לשאול שאלות ולקבל עליהן תשובות עד שבחסדי השם הגעתי ללמוד בסמינר אופקים. כיום אני נשואה לאברך ירא שמים, אמא ל 3 ואנו מחנכים את ילדינו בדרך ישראל סבא, ברוך השם. יצא לי לראות את הוידאו של הרב חזן בישיבת הסדר ב"עימות" עם רב דתי לאומי נוסף. הרב ברוב להיטותו לאמת שבערה בו דיבר בצורה קצת חזקה ואולי קצת תוקפת. מה שגרם לתלמידים שם ל"היתפס" על זה ולומר "הוא נגד כל העולם" ואפילו לא שמו לב לתוכן הדברים אלא רק לצורה שבה נאמרו. ולכן רציתי אולי לתת עצה טובה מניסיון אישי שדוקא אז לפני 8 שנים הצורה הרגועה והבוטחת שבה הרב העביר אלינו, הבנות, את המסר, את דברי האמת זה מה שגרם לנו להקשיב, לשמוע ולקבל. "דברי חכמים בנחת נשמעים" במיוחד בקרב הציבור שיש להם סטיגמה עלינו שאנחנו ח"ו שונאים את כולם ודוחים את כולם. שוב פעם תודה על שהרב היה השליח הנאמן להאיר את עיניי ולהציל את חיי בעוה"ז ובעוה"ב.

 

ד' אדר  ה'תשע"ח  23:33 

תגובה להערה של שולחת המייל...


בס"ד

 

שלום וברכה!

 

ראשית, תודה רבה על פנייתך. אין דבר שמשמח אותי יותר מאשר לשמוע שהיה לי ולו החלק הקטן ביותר בהכוונה של בת ישראל לכיוון הקמת בית של תורה (ועוד כזה שנוסד בסמינר אופקים) ויהי רצון שתרוו נחת מכל ילדיכם ותזכו לגדלם לתורה לחופה ולמעשים טובים מתוך שפע עד בלי די ושבעלך יוכל תמיד לשקוד על התורה באין מפריע. אשריכם!!!

לגבי הערתך-יש הבדל גדול בין הרצאה למי שרוצה לשמוע לבין הרצאה לאלה שרק מנסים לנגח. כשרוצים לשמוע או לכל הפחות לא מתנגדים לשמוע אפשר לומר את הדברים בצורה רגועה ונינוחה. כשרוצים לנגח-אז הדרך היחידה היא "אף אתה הקהה את שיניו וכו' ". העימות המובא באתר הוא לא מפגש עם כאלה שרוצים לשמוע אלא בדיוק להיפך. המדובר הוא בישיבת הסדר שפנתה אליי ואמרו לי שרוצים לברר את הנושא לעומק אבל רוצים שיבוא רב מטעמם כי הם לא כ"כ בקיאים בנושא. הסכמתי לכך מייד ואז אמרו לי שהם מקציבים לכל צד לדבר 7 דקות. אמרתי להם שב-7 דקות לא מבררים שום נושא לעומק ובסוף סיכמתי עם הרב שלהם שכל צד ידבר שעה. כשהגיע הערב המדובר עלה המנחה שלהם ואמר שכל אחד ידבר 7 דקות (בהתעלמות מוחלטת ממה שסיכמתי עם הרב שלהם) אך יותר מזה, הישיבה שהזמינה אותי ל"בירור מעמיק" עם תלמידיה (ישיבת הסדר 'אורות אביב' בת"א) לא שלחה למפגש אפילו תלמיד אחד שלה!!! (זולת המארגן שהיה חייב להיות נוכח) וכל הנוכחים שם בהרצאה הם תלמידים של הרב שהגיע מטעמם שלומדים בישיבת הסדר בחיפה. כלומר, אלה שהזמינו אותי לדיון בכלל לא הגיעו אליו ואלה שהגיעו הגיעו רק כדי שהרב שלהם לא יהיה שם לבד ולא היה להם רצון לשמוע אלא לנגח ולכן במקרים כאלה דוקא הבאת הדברים בסגנון תקיף יותר מזעזעת את הנוכחים ועלולה להעיר אותם מתרדמתם (וגם כתבתי על כך תשובה בספר 'דת הציונות' חלק ב' והבאתי מדברי מרן הגרא"מ שך זצ"ל בנושא.).

ודרך אגב, 'דת הציונות' נמכר בחנויות כבר 15 שנה למרות סגנונו התקיף והשפיע לטובה על אלפים מקרב הציבור הדת"לי מלבד מה שחיזק וממשיך לחזק גם רבים מתוך הציבור החרדי ב"ה.

 

בהצלחה רבה בהמשך, אברהם חזן.

 

נ.ב.

אשמח לדעת באיזה תיכון שמעת את ההרצאה שלי על שירות לאומי.

מאת: משה כהן
ו' אדר  ה'תשע"ח  20:07 

אברהם שמך נאה לך.


לכבוד הרב אברהם שליט''א
שמך נאה לך שאתה עוסק בעסק של 'אברהם' אבינו.

שכרך הרבה מאד.